Navigace: Cestování » Počasí » Afrika » Egypt » Marsa Alam

Počasí Marsa Alam

Aktuální počasí Marsa Alam a předpověď počasí v Marsa Alam na další dny.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do Marsa Alam
- aktuální zájezdy do Eilatu
- aktuální zájezdy do Sahl Hasheesh
- zájezdy na poslední chvíli do Marsa Alam
- zájezdy na poslední chvíli do Eilatu
- zájezdy na poslední chvíli do Sahl Hasheesh

V resortu Marsa Alam jednoznačně přebíjí pouštní počasí to přímořské: je zde velké horko a téměř pořád velmi suchý vzduch. To hlavní, co blízké Rudé moře ovlivňuje, jsou teploty, které drží na Egypt v průměrné výši (i tak ale v noci dochází k velkým ochlazením).

Marsa Alam doznal podobného vývoje jako Hurghada - z malé rybářské vesnice se velmi rychle stalo místo, kam míří tisíce turistů za nepřerušovaným slunečním svitem a příjemným Rudým mořem.

Marsa Alam v létě

Všichni Egypťané vědí, co mohou očekávat od léta v Marsa Alam: velké horko a stabilní teploty, které se od dubna do října moc nemění. V dubnu totiž hlavní sezóna začíná s 30°C, na přelomu července a srpna si můžete v průměru užívat 35°C a v říjnu už teplota klesá na průměrných 32°C.

Abyste snadno zvládli noční dvacítky, turisté, kteří už Marsa Alam dříve navštívili, doporučují si pronajmout hotelový pokoj s kvalitní klimatizací (aby změny teplot byly pozvolné a abyste v noci měli na spaní tolik stupňů, kolik potřebujete). Přes den pomáhá horko zvládnout zase nízká vlhkost, vlahý vítr často foukající od moře a vědomí, že se zdaleka nenacházíte v nejteplejší oblasti Egypta (v Marsa Alam je 40°C vrchol, v Luxoru je to průměr).

Zima v Marsa Alam

Chcete-li se celé dny rozvalovat na pláži, měli byste do Marsa Alam zavítat spíše v zimě, kdy nejsou sluneční paprsky tak ostré a teploty tak vysoké. Léto je kvůli nutnosti se ochlazovat a klidnému a teplému moři vhodné pro aktivnější návštěvníky, v zimě je to přesně naopak. Moře je neklidné a pro vodní sporty i potápění není příliš vhodné.

Průměrné teploty se pohybují od 23°C po 26°C v prosinci a dubnu, v noci nebudete díky 14°C potřebovat klimatizaci. Nejvíce srážek v tomto resortu spadne v říjnu (3 mm za měsíc), písečné bouře zde nejsou příliš časté.

hotel: IBEROTEL LAMAYA RESORT
strava: All Inclusive
od: 1.9. 2013
délka pobytu: 12 dní
do: 12.9. 2013
hotel: Premier Romance Boutique & SPA
strava: All Inclusive
od: 12.9. 2013
délka pobytu: 12 dní
do: 23.9. 2013

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
Počasí nedaleko