Navigace: Cestování » Počasí » Evropa » Francie » Paříž

Počasí Paříž

Aktuální počasí Paříž a předpověď počasí v Paříži na další dny.

Kam dál?

- aktuální zájezdy do Paříže
- aktuální zájezdy do Bruselu
- aktuální zájezdy do Burgundska
- zájezdy na poslední chvíli do Paříže
- zájezdy na poslední chvíli do Bruselu
- zájezdy na poslední chvíli do Burgundska

Paříž je nejlidnatější a také hlavní město Francie. Mezi jednotlivými ročními obdobími jsou tu jasné rozdíly, extrémní teploty se tu ale neprojevují. Jediným atmosférickým jevem, který by se tu oproti zbytku Francie dal označit za extrémnější, je déšť - toho tu bývá totiž většinou málo.

Léto v Paříži

Léta v Paříži jsou teplá a příjemná s 23 až 28°C. Nižší teploty tu bývají pouze v noci, vyšší ale mohou přijít s občasnými vlnami horka - to si pak Pařížané užívají třicítek (40°C bylo dosaženo pouze jednou a to v létě 2003).

Přestože zde nejsou srážky vysoké, je třeba s nimi počítat, protože když už přijdou, tak to většinou nahodile - přichází i odchází velmi rychle bez varování. Jelikož v letních měsících je tu déšť zaznamenáván až 12 dní z třiceti, znamená to, že v tomto čase prší více než kdykoliv jindy během (mohou za to především letní bouřky).

Podzimní počasí

Na začátku podzimu v září jsou teploty ještě stále dosti vysoké, brzy však začnou padat dolů jako kámen. V říjnu je v Paříži průměrně 15°C, v listopadu už jen 10°C. Společně s tím se mění i obloha - stává se čím dál více šedivější a dává méně prostoru Slunci.

Počasí v zimě

Zimy jsou na francouzské zvyklosti v Paříži docela studené. V lednu teploměry přes den ukazují jen 1°C až 6°C, přes noc, ráno a k večeru tu tedy často i mrzne. Sníh tu není obvyklý, ale když přijde, rozhodně stojí za to se sem třeba i velmi narychlo vypravit, zasněžená Paříž totiž vypadá nádherně (tedy kromě toho, že jsou místní silničáři překvapeni stejně jako bývají ti naši, což způsobuje problémy v dopravě). Není možné se navíc spoléhat, že by tu bílá pokrývka zůstala delší dobu - pokud neroztaje kvůli teplu vyzařovanému vyhřívanými budovami, tak se jí dozajista zbaví déšť, který se tu i v zimě objevuje pravidelně.

Jaro

Paříž je typická tím, že i když zima někdy trvá dlouho, tak ve chvíli, kdy se rozhodne odejít, jaro tu propuká velmi rychle. Parky začnou pučet a zelenat se s velkou vervou jako by chtěli světu říct, že hrdá Francie se zimě nepoddala. Pozdní večery a noci jsou chladnější až do dubna, s tím si však poradí květen - tehdy jsou denní teploty už nad 20°C. Při vybíraní termínu dovolené zde je také výhodné vědět, že na jaře je v Paříži nejméně srážek.

hotel: FR1015.174.1
od: 27.7. 2013
strava: Bez stravy
do: 3.8. 2013
délka pobytu: 8 dní
hotel: Honoré Daumier - FR8060.107.1
strava: Bez stravy
od: 25.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 1.6. 2013

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna