Navigace: Cestování » Počasí » Afrika » Maroko

Aktuální počasí v Maroku s předpovědí

Aktuální počasí Maroko s předpovědí na dalších 5 dní. Pro více informací o aktuálních hodnotách podnebí a předpověď konkrétní oblasti v Maroku, použijte vyhledávací formulář vpravo.
01.01.1970
1:00
01.01.1970
1:00
01.01.1970
1:00

Oblíbené počasí v Maroku

* další oblasti naleznete ve vyhledávacím boxu vpravo

Weather data provided by weather.com®

Maroko, stát o velikosti Francie, který Francie kdysi ovládala, leží na severozápadě Afriky. Jeho klima je z velké míry určeno Atlantickým oceánem a Středozemním mořem, které omývají jeho břehy, ovšem středozemní klima neproniká příliš do vnitrozemí. Celá země by se dala rozdělit do tří hlavních klimatických oblastí: pobřežní pás s mírnými zimami a horkými léty, pohoří Atlas a jeho okolí a jižní saharský okraj se zcela pouštními podmínkami. Pro návštěvu Maroka můžete zvolit kteroukoliv roční dobu, plánujete-li ale také výlet do vnitrozemí, rozhodně ho neabsolvujte v létě (o tamním počasí viz níže).

Počasí v severním Maroku (pobřeží Středozemního moře)

Na pobřeží Maroka omývaném Středozemním mořem leží dvě města velmi oblíbená turisty, protože se pyšní dlouhými a příjemnými léty, které začínají v květnu a končí až v září: Tanger a Tetuán. Vzájemně jsou vzdálena 60 kilometrů. Počasí se zde dá přirovnat k tomu, které můžete znát z jihu Španělska, na Pyrenejský poloostrov to totiž odtud není daleko.

Teploty se zde v létě během dne pohybují od nejnižších po nejvyšší dvacítky. Na podzim a na jaře je zde průměrná teplota cca 23°C, v noci však rtuť v teploměrech klesá někdy až na 10°C. Zima je zde celkem příjemná - 17°C jako denní maximum není ideální pro koupání, ale cestovat se vám bude za takových teplot jistě lépe (bohužel ale v tomto období také více prší).

Severozápadní Maroko (pobřeží Atlantického oceánu)

Atlantické pobřeží Maroka je o něco chladnější než to středozemní. Může za to především Kanárský proud, který do oblasti přináší studenou vodu. Kromě nižších teplot způsobuje také mírně vyšší srážky a více větrů.

Jelikož tato oblast leží v cestě atlantickým tlakovým nížím, během zimy se zde občas objevují silné deště, ale vzhledem k tomu, že jde o pouštní oblast, množství srážek není nikdy příliš velké: deště totiž trvají velmi krátce. Písečné bouře jsou tu o dost běžnější než ty dešťové. Na jihu této části pobřeží se nachází marocké hlavní město Rabat, jež je však zastiňováno větší a významnější Casablankou. Průměrná denní letní teplota v jejich okolí je 22°C, ale velmi často se kolem poledne přehoupne až k 30°C (večer region ochlazují studené větry z Atlantiku na cca 16°C). V zimě zde většinou nelze zažít méně než 8°C, průměr je 13°C.

Jihozápadní Maroko (počátky Sahary)

Ještě o něco více na jih už klima v Maroku mořské proudy neochlazují , to se tedy stává mnohem teplejším - tedy aspoň tehdy, pokud z Atlantiku nezafouká vítr, to je pak zima i zde a na pobřeží se začnou se objevovat mlhy. Tyto teplotní extrémy mají na svědomí vznik pouště v této oblasti - začíná tu západní část Sahary.

Hlavním turistickým resortem je zde město Agadir, ve kterém se nachází řada hotelů a jiných zařízení určených návštěvníkům z ciziny. Historické památky zde nenajdete, protože město bylo v minulosti těžce poničeno zemětřesením, to je ale zcela vynahrazeno příjemnými plážemi a možností vodních sportů.

Za návštěvu také určitě stojí pouštní město Tan Tan - kromě toho, že je označováno za začátek / konec Sahary, tak se zde také stýká poušť s mořem, což je rozhodně nezapomenutelný pohled. Teploty se celý rok pohybují mezi 25°C a 30°C, tedy velmi příjemné počasí.

Počasí vnitrozemí Maroka

Pokud na jihozápadě této africké země Sahara začíná, tak ve vnitrozemí už je v plné síle, a pokud se sem podíváte, zažijete tu pravou poušť. Teploty jsou extrémní: v létě přes den třicítky a čtyřicítky, v noci neklesají pod 20°C, v zimě přes den cca 20°C, v noci mrzne.

I přes velmi špatné podmínky pro život zde ale leží celosvětově známé město Marrákeš se svými zvláštními náměstními, historickými památkami a obrovským množství stánků s jídlem (nedoporučuje se dávat si zde něco, co se rychle kazí - nemuselo by se vám to vyplatit).

Kam dál?

- podívejte se na aktuální zájezdy do Maroka
- nabídky last minute zájezdů do Maroka

Vyberte počasí

 

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Palmeraie Village Hotel, Marrakesh
strava: Snídaně
od: 12.7. 2013
délka pobytu: 9 dní
do: 20.7. 2013
hotel: Poznávací okruh- Krásy Maroka
strava: Polopenze
od: 14.8. 2013
délka pobytu: 11 dní
do: 24.8. 2013