Navigace: Cestování » Počasí » Evropa » Polsko

Aktuální počasí v Polsku s předpovědí

Aktuální počasí Polsko s předpovědí na dalších 5 dní. Pro více informací o aktuálních hodnotách podnebí a předpověď konkrétní oblasti v Polsku, použijte vyhledávací formulář vpravo.
01.01.1970
1:00
01.01.1970
1:00
01.01.1970
1:00

Oblíbené počasí v Polsku

* další oblasti naleznete ve vyhledávacím boxu vpravo

Weather data provided by weather.com®

Polsko je velká země, a proto je zde možno pozorovat klima přímořské, kontinentální i horské. Všeobecně lze říct, že země prochází všemi čtyřmi ročními obdobími, ovšem ty mají v každé části země trošku jinou charakteristiku.

Většinu Polska tvoří rovina s nízkou nadmořskou výškou, která je narušována horami jen na jihozápadě (Jeseníky) a na východě (Karpaty). Karpaty jsou v průměru o 400 metrů vyšší, proto jsou tam oproti Jeseníkům teploty o dost nižší a sněhová pokrývka vydrží téměř 100 dní v roce (z toho důvodu tu funguje řada oblíbených lyžařských středisek).

V nízko položených oblastech má největší vliv na počasí vzdálenost daného místa od Baltského moře - při pobřeží je počasí mírné a v průměru teplejší, čím více ale zamíříte jižněji, tím více se místní klima podobá tomu Českému s výraznějšími teplotními výkyvy. Při cestě ze západu na východ je také zaznamenatelné znatelné ochlazování kvůli blízkosti sibiřských planin.

V létě se v Polsku pohybují teploty mezi 20°C a 27°C. V zimě, kdy jsou rozdíly mezi přímořskými a vnitrozemskými regiony nejvýraznější, jsou na severu v průměru 3°C a na jihu -8°C (s tím je také spojeno to, že na severu vydrží sníh pouze 40 dní v roce, zatímco na jihu jsou to plné dva měsíce). Celkové roční srážky se pohybují od 500 do 650 milimetrů.

Nejvýhodnější k návštěvě Polska jsou letní měsíce, kdy je tepleji a dny jsou delší. V zimě sem moc turistů za sněhem nejezdí - přijíždí jen do Jeseníků a Karpat, ovšem najdou se i takoví, kteří více než zimní sporty mají rádi atmosféru zasněžených historických měst, a proto sem přijíždí oslavit Vánoce.

Velmi výrazně jsou rozdíly klimatu vidět například na dvou významných polských městech: Varšavě a Krakovu.

Vyberte počasí

 

Diskuze

téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Evropa,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: O cestování,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Lázně,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Chalupa Uhřínovice
strava: Bez stravy
od: 6.7. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 13.7. 2013
strava: Polopenze
od: 18.5. 2013
délka pobytu: 8 dní
do: 25.5. 2013