Navigace: Cestování » Počasí » Evropa » Řecko

Aktuální počasí v Řecku s předpovědí

Aktuální počasí Řecko s předpovědí na dalších 5 dní. Pro více informací o aktuálních hodnotách podnebí a předpověď konkrétní oblasti v Řecku, použijte vyhledávací formulář vpravo.
01.01.1970
1:00
01.01.1970
1:00
01.01.1970
1:00

Oblíbené počasí v Řecku

* další oblasti naleznete ve vyhledávacím boxu vpravo

Weather data provided by weather.com®

Počasí na území Řecka

Pro Řecko a přilehlé ostrovy platí charakteristické středomořské podnebí. Jsou zde teplá a suchá léta a zimy jsou v Řecku mírné a deštivé. Země je proslulá díky slunečnému počasí, které i několik měsíců může být bez srážek, které jsou zde ojedinělé. V Řecku jsou ve skutečnosti pouze dva typy ročního období, a to suché a horké léto, které trvá od dubna do září. Druhým obdobím je mírná a deštivá zima, která je od října do března.

Na území celého Řecka se počasí značně mění, je totiž ovlivněno i horami, které se zde rozkládají. Severní část země a jižní část země zažívají různé počasí a také různě vysoké teploty. Řecko je velká a různorodá země, tudíž se liší i teploty na různých částech celého Řecka, někde jsou nízké, jinde naopak vysoké, tudíž z opalování můžete přejít na lyžování. Řecko vám nabízí vše.

Počasí na řeckých ostrovech

Řecké ostrovy jsou v posledních letech cílem turistů, kteří jedou do Řecka na dovolenou. Počasí je na ostrovech většinou slunečné a obloha je modrá bez mraků, zejména během léta.
Pro řecké ostrovy platí také charakteristické středomořské podnebí. Na ostrovech jsou horká a suchá léta, zimy jsou mírné a deštivé.

Letní počasí na ostrovech začíná v květnu a teplota se v této době pohybuje kolem 20°C. Od července je teplota vyšší a každý den zažijete 30°C horka. V červenci a v srpnu jsou na ostrovech nejvyšší teploty. Pod 20°C neklesne teplota dokonce ani v noci.

Naštěstí, ostrovy jsou mírně ochlazovány meltemi, což je mořský suchý a horký vánek foukající ze severu a severozápadu. Tyto větry jsou nejsilnější v červenci a v srpnu, kdy je to také nejvíce potřeba. Během léta nezažijete žádné srážky, čímž je Řecko typické.

Zimy, které jsou na ostrově mírné a deštivé, se podobají anglickému jaru. Teplota je zde nízká, ale můžete zažít i slunečné dny, kdy se teplota může vyšplhat až na 20°C, což vám zde zpříjemní pobyt během zimního období. Prosinec je nejdeštivější měsíc v roce a během zimy mohou přijít i silné bouřky doprovázené lijáky a toto počasí může vydržet i několik dnů.

Počasí v řeckých horách

Hory hodně ovlivňují počasí v Řecku během celého roku. Na horách je velmi proměnlivé počasí, než v nížinách. Vysokohorské podnebí je pro Řecko také charakteristické, jelikož je to jedna z nejvíce hornatých zemí v Evropě. Čím vyšší je nadmořská výška, tím jsou chladnější teploty. Nejvyšší horou v Řecku je Mt. Olympus, který měří 2 917 metrů. Na horách je spíše zamračeno, přichází bouřky doprovázené silným deštěm. Vysoké hory bývají pokryté sněhem několik měsíců v roce a jsou zde i lyžařské destinace – čímž není Řecko až tak známé. Řecko si lidé spíše spojují se slunečním počasím. Horské podnebí převládá spíše v oblasti vysokého pohoří, podobné počasí se může také vyskytovat ve vysokých horách na Krétě.

Počasí na pěvnině

Počasí na pevnině je odlišné od počasí na ostrovech. Jsou zde extrémní teploty, které během léta mohou dosahovat až 40°C – v Aténách byla naměřena teplota 48°C, což byl rekord. Vlna horka, která přišla v roce 2007, zapříčinila rozsáhlé požáry, které zničily velké množství lesů v Řecku. Důsledkem toho bylo dlouhodobé suché a horké počasí. Každý rok je pro Řecko toto počasí nebezpečné a musí očekávat i možnost, že mohou požáry vypuknout znovu.

Naopak v zimě bývají na pevnině chladné teploty a může začít i v nížinách sněžit, což není běžné. Studená vlna, která přišla v roce 2004, přinesla sněhovou bouři v Aténách a teplota se pohybovala kolem -10°C.
Na severu jsou teploty chladnější, než na jihu. Východní část a okolí Atén je spíše suchá, zatímco severní a západní část Řecka jsou deštivější. Sever a východ zažívají nejchladnější teplotní rekordy v zemi.

Kam dál?

- podívejte se na aktuální zájezdy do Řecka
- nabídky last minute zájezdů do Řecka

Vyberte počasí

 

Diskuze

téma: Řecko,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Řecko,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Řecko,
poslední příspěvek: 1. ledna
téma: Řecko,
poslední příspěvek: 1. ledna
hotel: Artemis
od: 18.7. 2013
strava: Polopenze
do: 29.7. 2013
délka pobytu: 12 dní
hotel: ACHILLEAS
od: 12.7. 2013
strava: Bez stravy
do: 19.7. 2013
délka pobytu: 8 dní